خرید من بسکت

خرید من بسکت

Table of Contents

خرید من بسکت

بسکت حمل نخاله یا بسکت حمل مصالح سبدی جهت انتقال نخاله و مصالح به طبقات است که در پروژه های اجرایی مورد استفاده قرار می گیرد و در ابعاد مختلف بر اساس وزن مصالح و نخاله ساختمانی قابل ساخت می باشد.

استاندارد های من بسکت

استانداردهای بسکت حمل نفر یا همان من بسکت مجموعه قوانین، نکاتی و مقرراتی را در بر دارد که باید در هنگام  کار در ارتفاع های زیاد و کم با این نوع تجهیزات به خاطر داشته باشید. با استفاده از سبد حمل نفر یا من بسکت میتوان از امنیت کارگران اطمینان حاصل کرد اما این مهم شروط خاص خود را دارد. به همین دلیل لازم است که ابتدا این قوانین را بیاموزیم و بعد از آن برای خرید این نوع تجهیزات اقدام کنیم. که زیر مجموعه های آن بسکت حمل نفر بسکت باز سنگین بسکت حمل مصدوم و وو می باشد، در این مقاله سعی کردیم تا مخاطبین را با بخشی از استانداردهای بسکت حمل نفر (من بسکت) آشنا کنیم.

انواع بسکت ها

  • فایبر گلاس
  • بسکت حمل بار
  • من بسکت
  • بسکت حمل مصدوم

فایبر گلاس

شرکت پارس بسکت با تجربه طولانی در زمینه ساخت انواع manbasket استانداردبرای نصب بر روی انواع جرثقیل و انواع تاورکرین و انواع لیفتراک آمادگی خود را برای ارائه خدمت به هموطنان عزیز اعلام میدارد.

نکات مهم در ساخت بسکت فایبرگلاس

بسکت فایبرگلاس یکی از مهم ترین تولیدات شرکا پارس بسکت می باشد. سختگیرانه ترین استاندارد های در بسکت ها مربوط به بسکت های فایبرگلاس می باشد یکی از دلایل سختگیری در استاندارد های این نوع بسکت این است که جرثقیل هایی که بسکت های فایبرگلاس را حمل می کنند دارای وینچ نمی باشند.

خط گرم برق یکی دیگر از دلایلی ست که باعث می شود ساخت بسکت های فایبرگلاس سخت بشود گاها تا فاصله ی 20 سانت را نیز خط گرم برق پوشش می دهد و خطر برق گرفتگی را افزایش می دهد.

خالض ترین متریال و ابزار های باید در بسکت های فایبرگلاس استفاده شود تا هر گونه خطر برق گرفتگی در این نوع بسکت ها از بین برود، کوچک ترین نا خالصی در ابزار ها می تواند مشکلاتی جدی به وجود بیاورد.

 

قالب گیری بسکت های فایبرگلاس

بسکت های فایبرگلاس معمولا یکنفری یا دو نفری می باشند و به درخواست کارفرما بیشتر هم می تواند باشد. بسکت های فایبرگلاس به صورت لایه لایه تولید می شود به طور مثال یک لایه پشم شیشه و یک لایه رزین و این لایه ها تا ضخامت 10 میلی متر ادامه پیدا می کنند. بعد از اتمام کار از قالب خارج شده و کارهای پرداخت کاری شروع می شود و بعداز آن تست های ولتاژ که از مهم ترین مراحل ساخت بسکت های فایبرگلاس است انجام می شود.

تست های ولتاژ بسکت فایبرگلاس

تست، های ولتاز به این شکل است که یک مدار 20  کیلوولتری را نزدیک به بسکت نصب کرده و بسکت را پر از آب می کنیم و اگر برق از بدنه رد شود آتش سوزی رخ داده و ایراد پیدا می شود چندین تست دیگر هم برای بسکت های فایبرگلاس مثلا تست آلمنیومی انجام میشود تا از امن بودن آن اطمینان حاصل شود

بسکت حمل بار

بسکت حمل بار در حقیق بسکت یا وسیله ای ست که عموما برای جابجایی نخاله، وسایل یا هر نوع بار دیگری استفاده می شود، الزامات طراحی و استاندار های بسکت ها طبق استانداردهای جهانی 29سی و غیره می باشد. که در ایران پارس بسکت تنها تولید کننده ی آن و صادر کننده می باشد و تمامی شرکت های جانبی بسکت از این شرکت وسایل را تهیه می کنند جوشکاری بسکت ها CO2  یا میگ مگ می باشد. با گاز پوششی co2  است.

تمام الزامات از پروفیل گرفته تا برش کاری طبق استاندارد های جهانی ساخته می شود.این استاندارد ها نسبت به ابعاد و وزن ها متغیر هستند و این یکی از نکات مهم در ساخت بسکت ها می باشد.

فرایند جوشکاری بسکت حمل بار

همانطور که در بالا گفته شد فرایند جوشکاری بسکت ها در شرکت پارس بسکت، میگ مگ می باشد حتی در خال جوش ها، تمام جوشکار های شرکت پارس بسکت دارای گواهی نامه های شرکت نفت و معتبر می باشند طبق WPS تمام مدارک لازم جهت جوشکاری استاندارد را پرسنل پارس بسکت دارا می باشند، جدا از نوع جوشکاری که به وزن و ابعاد بسکت ها بستگی دارد در مواردی جوشکاری نسبت به سفارش مشتری انجام خواهد شد، تست ndt جوش و درصد آن توسط مشتری تعیین خواهد شد و البته با مشورت مشاورین پارس بسکت. پس نتیجه میگیریم جوشکاری به دو شکل انجام خواهد شد، اول چیزی که مشتری میخواهد و دوم چیزی که در حیطه ی استاندارد جوشکاری بسکت ها تعریف شده. در نظر داشته باشید بعد از جوشکاری و قالب گیری بازرس مربوط به انجام مراحل می تواند از طرف مشتری و یا شرکت درخواست کننده باشد تا مراحل انجام کار به بهترین شکل ممکن پیگیری شود و در آخر گواهی نامه های مربوط و گواهی نامه های متریال تقدیم ناظر میشود.

 

رنگ آمیزی بسکت ها

بعد از تایید جوشکاری ها و مونتاژ و تاییده ها کار وارد مرحله ی بعدی یعنی رنگ آمیزی خواهد شد. که این مرحله بعد از چربی گیری قطعه شروع خواهد شد، سیستم رنگ پارس بسکت، الکترواستاتیک می باشد که در حال حاضر بهترین و حرفه ای ترین در نوع خود به حساب می آید. تنوع رنگی طبق خواسته ی مشتری متفاوت می باشد و بعد قطعه به کوره هدایت خواهد شد و بعد از آن زیر نظر کارشناس اگر بعد از مرحله ی کوره مشکلی نباشد و رنگ کامل نشست کرده باشد مجدد قطعه به کوره بازگشته و در 210 درجه کوره به کار خود ادامه خواهد داد تا رنگ به حالت دلخواه خود برسد، بعد از رنگ آمیزی لاستیک ضربه گیر به خواسته ی مشتری نصب خواهد شد و قطعه برای تست بار آماده می شود.

تست بار بسکت

بعد از مرحله ی رنگ آمیزی وقتی قطعه از کوره خارج می شود و ناظر رنگ آن را تایید می کند قطعه برای تست بار آماده می شود. در این تست نسبت به باری که بسکت قرار است آن را تحمل کند 25 درصد وزن اضافی روی آن تست می شود به مدت 15 دقیقه، تا بسکت تحمل بار بیشتر از سفارش را هم داشته باشد بعد از رد شدن از این مرحله بسکت برای بسته بندی آماده خواهد شد.

خصوصیات مهم بسکت حمل بار

بسکت های حمل بار به خواست مشتری می تواند با چرخ یا بدون چرخ باشد.یکی از خصوصیات بسکت های حمل باری که توسط شرکت پارس بسکت تولید می شود این است که در هر طبقه ای قابل استفاده می باشد و می تواند آن را وارد طبقه ی مورد نظر کرد و بار را تخلیه و دیگر احتیاج به سکوی بارانداز در هر طبقه نیست

درب های بسکت حمل باری که توسط شرکت پارس بسکت تولید می شود به انتخاب مشتری در هر سمتی که بخواهید ساخته خواهد شد، به شکل کمپرس، جک، بغل باز شو، زیر باز شو و موارد دیگر نسبت به نیاز مشتری.

من بسکت

گروه تولیدی صنعتی پارس بسکت با تکیه به الطاف الهی و دانش حهانی و بومی مبادر به تولید انواع بسکت حمل نفر و بسکت حمل و نقل بار و برانکارد بسکت و انواع سبد حمل سیلندر و بسکت حمل سیلندر نموده ایت باشد که حمابت خداوند متعال در پیشبرد اهداف عالیه کوشا باشیم.

نکات مهم بسکت های حمل نفر

استفاده از بسکت حمل نفر با جرثقیل همواره با مخاطراتی همراه است
در این قسمت بخشی از شرایط الزامی برای ساخت و نصب بسکت حمل نفر بر اساس استاندارد BS 14502 آورده میشود
علاوه بر شرایط بسکت ، جرثقیل نیز بایستی شرایط کافی جهت حمل بسکت داشته باشد
در قسمت های بعدی الزامات استاندارد ASME B30.23 و سایر الزامات ارایه خواهد شد
با ارائه نظرات خود ما را در این راستا همراهی نمائید .
– افراد داخل بسکت باید با روش های قابل اطمینان با اپراتور یا ریگر ارتباط داشته باشند .
– در شرایط خطر بایستی روش ایمن جهت خروج افراد از بسکت پیش بینی شده باشد .
در ارزیابی ریسک کار با بسکت توسط جرثقیل موارد زیر باید مد نظر قرار گیرد :
– استحکام مکانیکی ناکافی بسکت
– خطر برخورد
– خطر ضربه
– احتمال برخورد فرد با اجزایی که اشتباها بکار افتد
– وضعیت بدنی نا مناسب و فشار بدنی بیش از حد
– عدم استفاده از وسایل حفاظت فردی
– سقوط اشیاء یا پاشش مایعات
– لیز خوردن و سقوط فرد از داخل بسکت
– خطر برخورد دو دستگاه مجاور با یکدیگر
– خطر رعد و برق
سایر الزامات :
جنس بسکت باید نسوز و ضد حرق باشد
حداقل ارتفاع آزاد برای ایستادن فرد داخل بسکت باید 2 متر باشد
در شرایطی که احتمال سقوط اشیاء وجود دارد بسکت باید سقف داشته باشد
اگر سقف توری است قطر چشمی – توری به حدی باشد که یک گلوله با قطر 20 میلیمتر از آن عبور نکند
در استاندارد ASME قطر چشمی ها باید تا حدی باشد که یک گلوله با قطر 13 میلیمتر از آن عبور نکند
حداقل استحکام سقف باید در حدی باشد که اگر یک توپ فلزی با وزن 7 کیلو از ارتفاع 2 متر روی آن رها شود ، بیش از 5 سانتیمتر تغییر شکل دائم نداشته باشد.

دستورالعمل ساخت من بسکت با استاندارد OSHA

این دستورالعمل با توجه به موارد ذکر شده در متن استاندارد OSHA تنظیم می شود. در این متن به صراحت آمده است که سبد جرثقیل، سبد حمل نفر برای پشتیبانی با جرثقیل، به عنوان پلت فرم معلق، شناخته می شود. برای مطابقت با تمام مقررات کار و OSHA لازم است که زمان ساخت و تولید انواع من بسکت، علاوه بر شناخت خطرات مربوط به کار در ارتفاع، مسائل کنترل کننده با این نوع تجهیزات نیز باید در نظر گرفته شود.

 

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.